vitiligoDe LVVP, de Landelijke Vereniging voor Vitiligo-Patiënten, heeft een klacht ingediend van de NPO wegens het gebruik van roetveegpieten bij de intocht van Sinterklaas. De roetveegpieten zijn een belediging voor de mensen die aan de huidziekte lijden. “Wij hebben veel klachten gekregen van onze leden, die zich zwaar beledigd voelen”, aldus een woordvoerder van de LVVP, “Door de roetveegpieten worden onze leden nu op straat nageroepen door kinderen en dat is onwenselijk.”

Kinderen roepen mensen met Vitiligo sinds enkele dagen op straat na met de woorden: ‘Neppiet’, ‘Roetveegpiet’ en ‘Loserpiet’. “Verschillende van onze leden hebben van oorsprong een donkere huidskleur, maar zijn in het verleden nooit uitgemaakt voor ‘Zwarte Piet’. Sinds de aanpassing worden ze nagewezen en uitgemaakt voor ‘Roetveegpiet’. Dat is onwenselijk en wij eisen dan ook van de Nederlandse Publieke Omroep te stoppen met het karikaturiseren van onze leden.”

Foto (c) James Heilman, MD

Share

Related Post

Leave a comment

Close
Please support the site
By clicking any of these buttons you help our site to get better